33. NEDELJA MED LETOM, 13.11.2016

V tednu, ki je pred nami bomo obhajali svetniške godove:

- V ponedeljek bo god svetega Nikolaja Taveliča, mučenca, hrvaškega svetnika.

-V torek bo god svetega Alberta Velikega , škofa in cerkv. uč.

- V sredo bo godovala  Marjeta Škotska, kraljica.

V četrtek bo god svete Elizabete Ogrske, redovnice.

- V petek bo obletnica posvetitve bazilik sv. Petra in Pavla v Rimu.

- Prihodnjo nedeljo bo praznik Kristusa Kralja vesoljstva in zadnja nedelja v cerkvenem letu.

V ponedeljek in v soboto v tem tednu ne bo doma svete  maše. Ostale  delavniške dneve bo sveta maša ob 18h.

-  V ponedeljek ne bo svete maše.

- V torek bo sveta maša za pokojnega Jožeta Zabukovca.

- V sredo za pokojnega Janeza Primca, obl. Bičje.

- V četrtek, za pokojne starše Kraljič, Št. Jurij in pokojno Justino Skubic.

- V petek za pokojne starše. Antona in Marijo Gačnik,obl.

- V soboto bo maša na romanju.

V nedeljo:   ob 8h za žive in pokojne župljane;

ob 10hza pokojno Frančiško Okoliš, obl.

Na voljo je nova številka Družine.

Danes lahko dobite nov župnijski list. V njem je več obvestil o dogodkih v župniji, zato si ga v celoti radi preberite.

Tudi v tem tednu, vas vsak večer, kadar bo sveta maša vabimo  vse  k sveti maši in molitvam za pokojne. Radi z udeležbo pri maši in z molitvijo  pomagajmo dušam v vicah, ki čakajo na našo pomoč. Kdor ne more priti v novembru večkrat k maši med tednom, naj pride vsaj tisti dan, ko  bodo imenovani pokojni, ki jih je kdo priporočil v molitev.  Kdaj je kdo imenovan je napisano v (župnijski) cerkvi pod korom.

V sredo bo prvo srečanje za vse, ki bi se vključili v svetopisemsko skupino. Dogovorili se bomo kateri dan bi bila lahko srečanja, na koliko časa bi imeli srečanja in podobno. Hkrati bo  to že prvo svetopisemsko srečanje v obliki kot bodo ta srečanja približno potekala. V svetopisemsko skupino  se lahko vključi kdor koli želi od  mladincev do odraslih ali starejših župljanov. Več o tem si preberite v župnijskem listu.

V sredo bo ob 18.45  srečanje za tretjo skupino birmancev in staršev.

V četrtek bo ob 18.45 srečanje za člane  Župnijske karitas.

V petek, bo  ob  19h drugo srečanje za mlade s zakoncema  Polonco in Tomažem Sokol. Vabimo še druge mlade, ki niso bili  prejšnji petek na prvem srečanju, da se opogumijo in pridružijo. Na štirih srečanjih bosta zakonca Sokol  predstavila teologijo telesa in vrsto drugih zanimivih in koristnih  stvari za mlade.

V soboto bo romanje za birmance, starše, botre in domače. Obiskali bomo sestre klarise v Nazarjah in jih prosili, da bi molile za naše birmance. Prisluhnili bomo pričevanju sester, ki so praktično najstrožji ženski red. Obiskali bomo še več drugih krajev, videli in doživeli zanimive stvari tako za birmance kot za odrasle, vendar vse  drugo razen Nazarij je romanje v neznano kam.  Kdor bi še žele na to romanje naj se prijavi če le mogoče še danes, ali najkasneje do torka zvečer. Odhod avtobusa bo iz Št. Jurija ob 7h zjutraj. Potrebno hrano vzame vsaka družina, oziroma vsak sam s seboj.

Prihodnjo nedeljo  bo praznik Kristusa kralja  vesoljstva in zadnja nedelja cerkvenega leta.

V nedeljo se bo začel Teden karitas. O dveh prireditvah, ki bodo v naši župniji v Tednu karitas si preberite v župnijskem listu.