B O Ž I Č 25.12. 2016

Pred nami so pomembni svetniški godovi in praznik:

- V ponedeljek bo god  svetega Štefana, prvega mučenca.

- V torek bo god apostola Janeza

- V sredo bo spomin nedolžnih betlehemskih otrok.

- V četrtek bo god svetega  Tomaža Becketa, mučenca.

- V  petek bo liturgični praznik  Svete družine-

- V soboto bo god svetega Silvestra, papeža.

V nedeljo bo udi praznik Marije Božje Matere in dan miru.

V ponedeljek na praznik sv. Štefana bo ob 8h sveta  maša po namenu darovalca. Ob 10h bo sveta maša v Smrjeneh za pokojna Ano in Alojza  Mehlin,  Smrjene.

- V torek bo sveta maša za pokojno Marijo Škufca.

- V sredo za pokojnega Ivana Stariča.

- V četrtek za pokojno  Marijo Kocman, obl.

- V petek za pokojna: Jožeta in Marijo Škulj, obl.

- V soboto za pokojne: Jožeta, Marijo in Jerco Jeršin, ter birmanske botre.

- V nedeljo: ob 8h za žive in pokojne župljane;

ob 10h: za trdnost v zakonu

Na voljo je nova številka župnijskega lista. V njem so napisana potrebna obvestila za naslednje tri tedne.

Na voljo je nova številka Ognjišča. Družine danes ni, ker je bila prejšnja številka dvojna.

Na praznik Svetega Štefana bo v župnijski cerkvi sveta maša samo ob 8h zjutraj. Pri maši bo blagoslov kolednikov. Po maši bosta dve skupini že odšli koledovat.

Na praznik Svetega Štefana bo ob 10h sveta maša v Smrjeneh, ker je tamkajšnja cerkev posvečena svetemu Štefanu,. Po sveti maši bo blagoslov konj.

Ker sta  tako božič kot novo leto na nedeljo, ni tako kot običajno praznik Svete družine na nedeljo, ampak se bo praznik Svete družine v bogoslužju  obhajal v petek, 30. decembra. Ta dan bo sveta maša ob 18h. Pri tej maši bo blagoslov otrok.   Veroučenci prinesejo ta dan svoje adventne hranilnike in prihranke za otroke v misijonih. Več si o tem preberite v župnijskem listu.

V soboto na praznik svetega Silvestra in zadnji dan civilnega leta bo sveta maša ob 9h dopoldne. Lepo ste povabljeni k maši, da se bomo Bogu zahvalili za vse prejeto v tem letu in zato zapeli zahvalno pesem.

V nedeljo, ko bo hkrati novo ,leto, bomo obhajali praznik Marije Božje Matere in dan miru.

Tudi na drugi sveti večer, to je večer pred novim letom kristjani blagoslovimo in pokadimo dom in molimo  ob jaslicah.

Otroci v tem tednu nimajo verouka, zato pa naj pridejo v petek k sveti maši in k blagoslovu otrok.

Od praznika sv. Štefana do sobote  31. decembra vas bodo obiskali koledniki in poprosili za prostovoljne prispevke  za otroke in mladino v misijonih.

Na praznik sv. Štefana  od 9h naprej bodo obiskali Ponovo vas  od začetka vasi do  gasilskega doma  in Kobiljek od transformatorja do Podržajevih in do Trontelj Jankota.

Popoldne  na praznik Svetega Štefana, bodo od 15.30  naprej  obiskali  Medvedico ,  Vrbičje,  Podgorico in Bičje

V torek, 27. decembra, bodo  od  15.30 naprej   obiskali Ponovo vas od gasilskega doma do transformatorja, ter Malo vas spodnji in zgornji del.

V sredo 28. decembra bodo od  15.30 naprej obiskali Udje in del Vina kar spada v našo župnijo.

V četrtek, 29. decembra, bodo obiskali od 15.30 naprej Cerovo  in Pece.

V petek, 30. decembra, pa  od 15.30 naprej Št. Jurij.