NOVO LETO, MARIJA BOŽJA MATI, 1.1.2017

V tem tednu bomo obhajali svetniške godove in praznike:

-V ponedeljek bo god svetega Gregorja, škofa in cerkv. uč.

- V torek bo sopraznik Presveto Srce Jezusovo.

- V sredo bo god svete Angele, redovnice.

-V petek bo slovesni praznik Gospodovo razglašenje ali sveti Trije Kralji.  Petek bo tudi prvi v mesecu, posvečen Srcu Jezusovemu.

- Sobota bo prva v mesecu.

Prihodnjo nedeljo bo praznik Jezusovega krsta.

Vsak delavnik bo sveta maša ob 18h, v petek na praznik pa tudi ob 8h zjutraj.

- V ponedeljek bo sveta maša za pokojno Marijo Kocjan, 7.dan  (in ne po namenu, ki je objavljen v župnijskem listu).

- V torek za pokojne Primčeve iz Ponove vasi

- V sredo za pokojna: Rozalijo in Jožeta Jeršin, obl.

- V četrtek v čast sv. Antonu puščavniku za varstvo in blagoslov.

- V petek na praznik Gospodovega razglašenja  bo ob 8h sveta maša za vse priporočene v novembru v molitev.-

ob 18h pa za pokojno Antonijo Tomšič, 7. dan.

- V soboto za pokojno Marjeto Ostanek.

- V nedeljo: ob 8h za žive in pokojne župljane,   ob 10h za pokojno Marijo Ločniškar, obl.

V torek bo ob 18.45 srečanje za člane župnijskega pastoralnega sveta.

Otroci imajo v tem tednu redno verouk, razen, 4. razred nima v petek verouka, ker bo praznik in bo ob 8h sveta maša.

V četrtek bo tretji sveti večer, ko več molimo ob jaslicah, pokropimo in pokadimo dom in po možnosti pridemo k sveti maši.

V petek bo praznik Gospodovega razglašenja ali  Sveti Trije  kralji. Ta dan bosta dve sveti maši in sicer: ob 8h in ob 18h.

Petek bo tudi prvi v mesecu, posvečen Srcu Jezusovemu. Dopoldne bo obhajanje bolnikov in starejših na domu. Sporočite, če bi kdo od bolnikov in starejših želel na novo prejemati na prve petke sveto obhajilo na domu.  Zato ker bo v petek praznik in prvi petek v mesecu, vse lepo vabimo k  sveti maši.

Sobota bo prva v mesecu, posvečena Srcu Marijinemu.

V nedeljo bo pri obeh mašah darovanje za župnijske potrebe.

V nedeljo bo po sveti maši ob 8h mesečno druženje ob kavi.

Kdor od otrok še ni prinesel adventni hranilnik in prihranke za revne otroke,  ga lahko prinese med tednom k sveti maši, v petek na praznik ali zadnja možnost še v nedeljo, 8. januarja.

Januar je mesec verskega tiska. Vabimo, da bi vsaka družina imela naročen vsaj en verski časopis ali revijo. Çene verskih časopisov so bile objavljene v predzadnji številki župnijskega lista.