JEZUSOV KRST 8.1.2017

V tednu, ki ga začenjamo bomo obhajali svetniške godove:

- V ponedeljek bo god svetega Andreja Corsinija, škofa.

- V torek bo god sv. Gregorja iz Niša, škofa in cerkv. uč.

- V sredo bo godoval sv. Pavlin Oglejski, škof.

- V četrtek bo god sv. Tatjane mučenke.

-Nedelja bo druga med letom.

Vsak delavnik bo sveta maša ob 18h.

- V ponedeljek bo sv. Maša za pokojno Jožefo Viršek.

-V torek za pokojna: Antona in Marijo Hribar, obl. Ponova vas

- V sredo za pokojno Angelo Doblekar.

- V četrtek za pokojnega Antona Hostnika, župnika

- V petek za vse v novembru priporočene v molitev.

- V soboto za pokojno Marijo Klančar, obl.

- V nedeljo: ob 8h za vse žive in pokojne župljane.

Ob 10h: za pokojne starše Hribar, obl. In

pokojnega Janeza Tomšiča, Bičje.

V ponedeljek bo ob 18.45 srečanje za člane Župnijske karitas.

V torek bo ob 18.45 srečanje za očete in matere veroučencev iz tretjega razreda, torej za starše letošnjih prvoobhajancev. Srečanje bo v  torek in ne v sredo kot je napisano v župnijskem listu (ker bo v sredo srečanje birmanske skupine).

V sredo bo ob 18. 45 srečanje za drugo birmansko skupino očetov, mater in birmancev.

V četrtek bo ob 16h  mesečno srečanje za starejše.  Vse, ki ste ali so že prekoračili  približno 70 let, vabimo v četrtek na mesečno srečanje za starejše. To bo družabno  srečanje, čas za pogovor, za nova poznanstva, za  snidenje  starih znancev in prijateljev, pa tudi za zanimivo ročno delo. Starejši se radi pridružite in pridite v četrtek ob 16h v veroučno sobo na srečanje, ki je namenjeno vsem, ki so  se jim ali so se vam že nanizala leta nad 70 in več. Seveda  se lahko pridružijo tudi mlajši izpod te starostne meje.

V četrtek bo ob 18.45 srečanje svetopisemske skupine.

V petek bo ob 19h srečanje za mlade, ki so že končali osnovno šolo.

Znova vabimo zakonske pare, ki bi se želeli vključiti v zakonsko skupino, ki se oblikuje, da se čim prej  javite. Če ste se pripravljeni pridružiti skupini, potem sporočite to bodisi osebno ali  telefonsko v župnišče. Lahko pa izpolnite vprašalnik, ki ga dobite zadaj v cerkvi na mizi, in izpolnjenega vržete v nabiralnik pred vhodom v župnišče.

Še vedno je čas, da se naročite na verski tisk.  Januar je mesec verskega tiska.

Kdor daruje mesečno 0,50  EUR,  kar znese letno 6 evrov, za revne družine, postane tako imenovani milijonar dobrote. Lani je bilo v naši župniji 32 takšnih dobrotnikov.  Bomo letos presegli to število milijonarjev?

__________________

samo ob 8h. Prav vse vabimo sedaj po sveti maši v župnijsko dvorano, na družabno srečanje  ob kavi. Vsaj nekaj časa si vzemite za druženje, za pogovor, za utrjevanje prijateljskih vezi. Bodimo podobni prvim kristjanom, ki so bili enega srca in enega duha. Radi so se družili  in povezovali kot ena družina in srečanja imenovali agape.