TRETJA NEDELJA MED LETOM, EKUMENSKA 22.1.2017

Obhajali bomo naslednje svetniške godove:

V torek bo god svetega Frančiška Saleškega, škofa in cerkv. uč.

V Sredo bo spomin Spreobrnitve apostola Pavla.

- V četrtek bosta godovala Timotej in Tit, škofa.

V petek bo god svete Angele Merici, ustanoviteljice uršulink.

V soboto bo god svetega Tomaža Akvinskega, cerkven. uč.

Prihodnja nedelja bo 4. nedelja med letom in hkrati nedelja Svetega pisma.

MAŠNI NAMENI:

Vsak delavnik bo sveta maša ob 18h.

- V ponedeljek bo sveta maša za pokojna: Janeza in Kristino Kraljič, ter v zahvalo.

- V torek za pokojne starše in sinova Staneta in Tineta Janežič.

-V sredo za pokojno Marijo Kocjan, 30. dan.

- V četrtek za pokojno Antonijo Tomšič, 30. dan.

- V petek za pokojna: Marijo in Jožeta Perme, Ponova vas.

- V soboto za pokojne: Dragota, Jožeta in Hedviko  Remic, obl.

- V nedeljo, ob 8h za žive in pokojne župljane.

Ob 10h: za vse, ki so bili v novembru priporočeni v molitev.

DRUGJE BODO DAROVANE  SVETE MAŠE V NASLEDNJE NAMENE:

2.

Dve za pokojno Angelo Doblekar.

Dve za pokojno Marjeto Ostanek.

Ena za pokojnega Milana Grisa.

Dve za pokojnega  župnika Antona Hostnika.

Osem svetih maš za vse, ki so nam bili v novembru priporočeni v molitev.

Ena za pokojno gospo Gradišar.

Dve za pokojno Marijo Kocjan.

Štiri za pokojno Antonijo Tomšič .

In tri za pokojnega Antona Boha.

V tem tednu ste do srede lepo povabljeni vsak večer k sveti maši, da bomo molili za edinost kristjanov.

V ponedeljek bo ob 18.45 srečanje za prvo skupino birmancev in staršev.

V četrtek bo ob 18.45 srečanje za peto skupino birmancev in staršev.

V četrtek  veroučenci iz tretjega razreda pridejo k verouku v cerkev.

Prihodnja nedelja bo nedelja Svetega pisma. Pred to nedeljo, bomo imeli v petek od končane svete maše, ki bo ob 18h, torej od 18.30 do 21h  kratek svetopisemski maraton. Več o tem si preberite v zadnji številki župnijskega lista. Od 18.30 do 21h bomo neprekinjeno  brali iz Svetega pisma, konkretno iz knjige Apostolska dela. Kdor je pripravljen glasno pri ambonu brati 15 minut iz Svetega pisma, naj se vpiše v posebno brošuro zadaj v cerkvi. Vsi ste  povabljeni, da   pridete v tem času v cerkev, vsaj za pol ure in prisluhne Božji besedi. Na poseben način nam bo v tistem času spregovoril Bog. V Ljubljani v cerkvi Svetega Jožefa traja svetopisemski maraton neprekinjeno noč in dan cel teden. Škofje nam zelo priporočajo, naj pridemo in radi prisluhnemo  Bogu. Tako bralci kot poslušalci Božje besede se potrudimo, da bo lepa udeležba.  Če odrasli radi poslušate poročila po radiu in televiziji, če mladi radi poslušate, ko vam kdo govori po telefonu, toliko z večjim veseljem prisluhnimo Bogu in Božjim sporočilom. Torej v petek  bo ob 18h sveta maša, nato pa do 21h svetopisemski maraton.

Mladi, ki ste končali osnovno šolo, ste namesto običajnega petkovega srečanja vsaj za nekaj časa povabljeni k svetopisemskemu maratonu.

V nedeljo, na svetopisemsko nedeljo,  bodo letošnji prvoobhajanci med sveto mašo  ob 10h slovesno prejeli Sveto pismo.

Kulturno društvo svetega Mihaela iz Grosuplja, vabi  prihodnjo nedeljo, 29. januarja ob 17h v  Kulturni dom v Mali vasi , ko bo uprizoritev Jurčičeve humoreske: Kozlovska sodba v Višnji Gori. O tem si oglejte plakat na oglasni deski.