ČETRTA NEDELJA MED LETOM SVETOPISEMSKA 29.1.2017

Obhajali bomo svetniške godove in praznike:

-V torek bo god svetega Janeza Boska, ustanovitelja salezijancev.

- V sredo bo god svete Brigite Irske, opatinje.

- V četrtek bo slovesni praznik  Jezusovo darovanje- svečnica.

-V petek bo god svetega Blaža in prvi petek v mesecu.

-Sobota bo prva v mesecu, posvečena Srcu Marijinemu.

Prihodnja nedelja bo peta med letom.

Mašni nameni.

Vsak delavnik bo sveta maša ob 18h, v četrtek na praznik pa tudi zjutraj ob 8h.

- V ponedeljek bo sveta maša za pokojno Antonijo Tomšič.

- V torek za pokojno gospo Gradišar.

- V sredo za pokojno Angelo Zajec, 7.dan.

- V četrtek na praznik:  ob 8h za pokojna: Antona in Rezko Hostnik;   ob 18h pa za pokojno Marijo Kocman, Ponova vas 32.

- V petek za pokojnega Franca Valentinčiča, obl.

- V soboto za pokojno Marijo Šerjak.

- V nedeljo;  ob 8h za žive in pokojne župljane;  ob 10h za pokojne starše in brate Janežič.

V torek bo ob 18.45 v veroučni sobi srečanje za botre letošnjih birmancev. Srečanje je za botre, ki so doma v naši župniji, lepo pa so povabljeni tudi botri, ki so doma v okoliških župnijah.

V sredo bo srečanje za  drugo skupino birmancev in staršev, ( namesto 8.2. ko bo državni praznik)

V četrtek bo slovesni praznik Jezusovo darovanje ali svečnica. Ta dan bosta dve sveti maši:  ob 8h in ob 18h.

Pri obeh mašah bo blagoslov sveč.

V četrtek na svečnico, bo ob 19h (ne ob 18.45) srečanje za četrto skupino birmancev in staršev.

V četrtek zaradi praznika in maše ob 8h,  tretji razred nima verouka. Veroučenci iz vseh razredov pa naj na praznik pridejo k sveti maši.

Petek bo prvi v mesecu, posvečen Srcu Jezusovemu. Dopoldne bo obhajanje  bolnikov in starejših na domu. Sporočite, če bi kdo od bolnikov in starejših želel na novo prejemati sveto obhajilo na domu na prve petke. Vsi pa ste za prvi petek, povabljeni k sveti spovedi in sveti maši.

V petek bo tudi god svetega Blaža, škofa in mučenca. Ta dan bo lahko vsak, ki bo želel in bo prišel k maši prejel tako imenovani Blažev blagoslov, da bi bil obvarovan bolezni v grlu in vsakega drugega zla.

Sobota bo prva v mesecu, posvečena Srcu Marijinemu.

V nedeljo bo pri obeh mašah darovanje za cerkev.

V nedeljo bo po sveti maši  ob 8h druženje ob kavi. Rezervirajte si čas za druženje.

Zadaj  na mizi je na voljo nekaj oblik sveč, da bi jih prinesli v četrtek na praznik k blagoslovu. Vsaka družina naj bi imela doma nekaj blagoslovljenih sveč. Dar za sveče vržete v nabiralnik za tisk.

Danes na svetopisemsko nedeljo, boste lahko ob izhodu dobili vsak en zvitek, na katerem je napisan stavek iz Svetega pisma. Stavek si večkrat preberite, o njem razmišljajte, in misel skušajte  uresničiti v življenju. Sveto pismo pravi. Naj Božja beseda obilno prebiva med nami. Tudi to je ena izmed oblik, kako Božja beseda lahko pronica v naše srce.

Na voljo sta  novi številki Ognjišča in Družine.

Škofijska klasična gimnazija in Jegličev dijaški dom v Šentvidu nad Ljubljano vabita osmošolce in devetošolce na informativna dneva,  v petek, 10. februarja od 9h do 15h in v soboto, 11. februarja 2017, ob 9h.Vabljani vsi, ki se odločajo za vpis na srednje šole.

Kulturno društvo Sv. Mihaela iz Grosuplja, vabi danes  ob 17h  v Kulturni dom v Mali vasi, kjer bo uprizoritev humoreske: Kozlovska  sodba v Višnji gori. Lepo vabijo, da se predstave udeležite.

V duhovno pomoč pokojni  Angeli Zajec so storili dobro delo naslednji dobrotniki: (poseben list)