Ko spregovori On

Župnijski list št. 1 - 2017

Bog, Stvarnik, Vsemogočni, Večni ... se je tako »ponižal« in govoril z nami ljudmi. Mnogokrat in na mnogotere načine je nekdaj Bog spregovoril očetom, slednjič, te dni, nam je spregovoril po Sinu, nam poroča Sveto pismo. Govoril je z Adamom in Evo, govoril z Noetom, govoril z Abrahamom, Mojzesom ..., najbolj zgovorno pa se je z nami »pogovarjal«, ko je pri- šel na zemljo Njegov Sin Jezus. Koliko lepega in koristnega nam je povedal! Nobena človeška poročila, nobene človeške novice niso tako pomembne, kot so pomembna Božja sporočila. Bog nam je »razodel«, kako nas ima rad. Povedal nam je, da je za vsakega od nas v nebesih pripravljen «prostor«. Dal nam je jasne »smernice«, kako naj sedaj ravnamo, da bomo po končanem zemeljskem življenju prišli k Njemu in se z Njim večno veselili. Da v »množici« sporočil ne bi prezrli bistveno, nam je v strnjeni obliki dal povzetek svojih navodil in priporočil, ko nam je dal na gori Sinaj po očaku Mojzesu deset svojih zapovedi. Jezus je večkrat stopil v shodnico, v judovsko »cerkev«, vzel zvitek (knjigo) Svetega pisma in prebral nekaj odlomkov ter jih razložil. Običajno je prebral nekaj, kar so po Božjem razodetju in navdihu napisali preroki. Skoraj redno je poudaril: sedaj se to, kar je napisano, izpolnjuje. (Mislil je na svoj prihod na svet, na nauk, ki ga je podajal, ne storjene čudeže, na nasprotovanje Njemu ...). Nikoli ni rekel za kakšen stavek: to pa ne drži. Pomeni, da je v Svetem pismu napisano res tisto kar je Bog razodel. Še več. Poudaril je: »nisem prišel razvezovat postave« (torej tega, kar je zapisano v Svetem pismu stare zaveze, kar so imenovali Judje postava), ampak samo dopolnit sem jo prišel. Dopolnil jo je z naukom ljubezni.

Sveto pismo je ZAKLADNICA najlepših sporočil, naročil in obvestil človeku. Iz te zakladnice lahko črpamo, ali pa zaklad pustimo na miru. Lahko nas ta zaklad plemeniti in dviga, lahko pa je za nas brez pomena. Odločamo mi. Ali beremo ali ne Sveto pismo.