3. postna nedelja – 19. 3. 2017

3. POSTNA NEDELJA:19. 3. 2017- Št. Jurij

Hvala za darove, ki ste jih namenili za župnijo pri ofru. Zbralo se je 930 EUR.

Danes je god sv. Jožefa in se zaženja TEDEN DRUŽINE z geslom POGUMNO SRCE. Ta teden izpostavlja pomen mož, očetov in fantov. Ob prazniku sv. Jožefa bo na koncu svete maše (poseben) blagoslov moških.

Danes  pridejo ob 14. uri farani iz župnije Jarše pri Domžalah na grob župnika Milana Grdena. Ob 14.30 pa bo križev pot na Tabor. Začetek bo pri kapelici sv. Antona.

Ta teden poteka devetdnevnica pred sveto birmo.

Od srede do nedelje bo potekala v župniji Šmarje – Sap duhovna prenova. Program je na plakatu in v zgimankah.

V petek bo ob 17.30 srečanje birmancev, staršev in kolikor je mogoče tudi botrov ter drugih faranov z birmovalcem, dr. Antonom Jamnikom. Med sveto mašo bo priložnost za spoved.

V soboto, 25. marca, bo praznik Gospodovega oznanjenja, materinski dan in zaključek Tedna družine.

Iz sobote na nedeljo se ura zopet spremeni na poletni čas!

Prihodnjo nedeljo bo ob 10. uri v Št. Juriju slovesnost svete birme, ki jo bo vodil škof dr. Anton Jamnik.

Zvečer ob 19. uri pa bo v učilnici pod novo cerkvijo v Grosupljem predavanje iz cikla Večeri življenja. Gosta večera bosta pater Peter Vrabec, uradni eksorcist novomeške škofije, in Duška Žefran, ki je doživela bitko s hudim duhom. Tema večera bo Vera v Boga,  močnejša od zla. Lepo vabljeni!

Svete maše med tednom bodo ob 18.30!

P. 20. 3. +Rezka Podlogar,obl.

T. 21. 3. +Vida Krivec, obl.

S. 22. 3. + Anton Tomšič, obl.

Č. 23. 3. devetdnevnica pred sv. birmo

P. 24. 3. +Janez Kraljič, obl.

S. 25. 3. +st. in oba brata Drobnič

N. 26. 3.   8.00 + Marjeta Ostanek

10.00  v čast Sv. Duhu za birmance

P. 27. 3. +Jože Viršek

T. 28. 3. +Janez Žmuc, obl.

S. 29. 3. + pok. Virantovi (Udje 9)

Č. 30. 3.  -

P. 31. 3. Valentinčičevi (Bičje 14)

S.  1. 4. +pok. Podržajevi (Mala vas)

N. 2. 4.   8.00  priporočeni rajni

10.00  Goršetovi iz Pec

P. 3. 4. +Ivan Starič,obl.

T. 4. 4.

S. 5. 4.. + Stane Janežič, obl.

Č. 6. 4.

P. 7. 4.. +Stane in Rozalija Jamnik

S. 8. 4.. +st. in oba brata Drobnič

N. 9. 4.   8.00 + Marjeta Ostanek (CVETNA NEDELJA)

10.00  v čast Sv. Duhu za birmance

GREGORJANSKA MAŠA (30 namenov)

za +Antonijo Tomšič oddana na Rakovnik.

2. POSTNA NEDELJA: 12. 3. 2017Št. Jurij

Danes  bodo pri sveti maši ob 10.uri prvoobhajanci obnovili krstne obljube.

Danes popoldne bo dekanijsko postno romanje k mučencem v Šmarjeto - v rojstno župnijo ene izmed petih »drinskih mučenk - s. Krizine Bojanc in v Mirno – na kraj smrti Lojzeta Grozdeta ter na Zaplaz, kjer je njegov zadnji grob. Odhod avtobusa bo ob 13.30 izpred šole Luisa Adamiča , na Tovarniški v Grosupljem.   Kdor bi se udeležil romanja s svojim avtomobilom, naj pride v Šmarjeto, kjer bo ob 14.30 križev pot.

V četrtek bo ob 16h začetek devetdnevnice pred sveto birmo.

V petek in soboto pa bo devetdnevnica ob 18.30.

Srečanje z birmovalcem, škofom Antonom Jamnikom, bo v petek pred birmo, 24. marca, ob 17.30.

V soboto bo liturgično praznovanje sv. Jožefa in začetek  tedna družine.

Prihodnjo nedeljo bo nabirka namenjena za semenišče.

Prihodnjo nedeljo pridejo na grob pokojnega župnika Milana farani iz Jarš pri Domžalah. Ob 14h se zberejo na pokopališču, ob 14.30 pa bo začetek skupnega križevega pota pri kapelici sv. Antona. Zadnja postaja bo na Taboru.
Vabljeni ste tudi šentjurski farani.

Nedelja,               12. 3.            8.00 + Milan Grden in farani
                                                     10.00 Anton Hostnik

---------------------------------------------------------------

Ponedeljek,       14.3.+Marjrta Primc, obl.
Torek,                 15. 3. ++starši, obl. In oba brata Trontelj

Sobota,                18.3. +priporočeni v molitev
---------------------------------------------------------------
Nedelja,               19. 3.       8.00 + Jožefa Jeršin
                                             10.00  + Jože Podlogar

Godovi: jutri goduje Gabrijel Žalostne Matere Božje, v torek Ožbolt, škof, v sredo bo pepelnica, dan strogega posta, v petek goduje Neža Praška, devica, v soboto Kunigunda, cesarica, danes teden bo 1. postna nedelja.

Slovenska Karitas vabi s pobudo »40 dni brez alkohola«, da se v postnem času - v znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi bolezni, ki so posledica alkohola, zaradi nesreč na cestah in zaradi nasilja v družinah – odpovemo alkoholu. Konkreten sad te ali kakšne druge odpovedi (v hrani, kajenju, vožnji z avtomobilom…)  pa je tudi  lahko kakšen dar za ljudi v stiski, za izobrazbo in vzgojo mladih, za misijone...

Postni projekt za mlade "40 ur brez telefona" (lahko tudi brez interneta, TV)...  Več o tem je na http://resnicnostjelepsa.si.

Obisk bolnih in starejših bo v četrtek dopoldne!

V nedeljo bo molitev križevega pota v župnijski cerkvi ob 14.uri.

P.      27.2. +Milan Gačnik in Marija Križman

T.      28.2.  pok. iz družin Goršič, Grden in Vidic

S.      1. 3. +Jožefa Jeršin, 7. Dan

V četrtek ne bo svete maše!

P.      3.3.   za zdravje

S.      4.3. + Stane +Marija in sorodniki Škrjanc

N.      5. 3.     8.00 + Milan Grden, 30.dan

10.00 + Rozalija Jeršin

Sv. maša za farane bo do prihoda novega župnika skupaj za Grosuplje in Št. Jurij.

Ob smrti Jožefe  Jeršin so namesto cvetja na grob  darovali za sv. maše in za cerkev:  vnukinja Vesna z družino, družina Belcar iz Bičja, Helena Pirnat z družino, Cvetka in Slavko Kadunc in Marija Mehle.