2. POSTNA NEDELJA: 12. 3. 2017

Danes  bodo pri sveti maši ob 10.uri prvoobhajanci obnovili krstne obljube.

Danes popoldne bo dekanijsko postno romanje k mučencem v Šmarjeto - v rojstno župnijo ene izmed petih »drinskih mučenk - s. Krizine Bojanc in v Mirno – na kraj smrti Lojzeta Grozdeta ter na Zaplaz, kjer je njegov zadnji grob. Odhod avtobusa bo ob 13.30 izpred šole Luisa Adamiča , na Tovarniški v Grosupljem.   Kdor bi se udeležil romanja s svojim avtomobilom, naj pride v Šmarjeto, kjer bo ob 14.30 križev pot.

V četrtek bo ob 16h začetek devetdnevnice pred sveto birmo.

V petek in soboto pa bo devetdnevnica ob 18.30.

Srečanje z birmovalcem, škofom Antonom Jamnikom, bo v petek pred birmo, 24. marca, ob 17.30.

V soboto bo liturgično praznovanje sv. Jožefa in začetek  tedna družine.

Prihodnjo nedeljo bo nabirka namenjena za semenišče.

Prihodnjo nedeljo pridejo na grob pokojnega župnika Milana farani iz Jarš pri Domžalah. Ob 14h se zberejo na pokopališču, ob 14.30 pa bo začetek skupnega križevega pota pri kapelici sv. Antona. Zadnja postaja bo na Taboru.
Vabljeni ste tudi šentjurski farani.

Svete maše med tednom bodo ob 18.30!

Nedelja,               12. 3.            8.00 + Milan Grden in farani
                                                     10.00 Anton Hostnik

---------------------------------------------------------------

Ponedeljek,       14.3.+Marjrta Primc, obl.
Torek,                 15. 3. ++starši, obl. In oba brata Trontelj

Sobota,                18.3. +priporočeni v molitev
---------------------------------------------------------------
Nedelja,               19. 3.       8.00 + Jožefa Jeršin
                                             10.00  + Jože Podlogar

Godovi: jutri goduje Gabrijel Žalostne Matere Božje, v torek Ožbolt, škof, v sredo bo pepelnica, dan strogega posta, v petek goduje Neža Praška, devica, v soboto Kunigunda, cesarica, danes teden bo 1. postna nedelja.

Slovenska Karitas vabi s pobudo »40 dni brez alkohola«, da se v postnem času - v znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi bolezni, ki so posledica alkohola, zaradi nesreč na cestah in zaradi nasilja v družinah – odpovemo alkoholu. Konkreten sad te ali kakšne druge odpovedi (v hrani, kajenju, vožnji z avtomobilom…)  pa je tudi  lahko kakšen dar za ljudi v stiski, za izobrazbo in vzgojo mladih, za misijone...

Postni projekt za mlade "40 ur brez telefona" (lahko tudi brez interneta, TV)...  Več o tem je na http://resnicnostjelepsa.si.

Obisk bolnih in starejših bo v četrtek dopoldne!

V nedeljo bo molitev križevega pota v župnijski cerkvi ob 14.uri.

Svete maše med tednom bodo ob 18.30!

P.      27.2. +Milan Gačnik in Marija Križman

T.      28.2.  pok. iz družin Goršič, Grden in Vidic

S.      1. 3. +Jožefa Jeršin, 7. Dan

V četrtek ne bo svete maše!

P.      3.3.   za zdravje

S.      4.3. + Stane +Marija in sorodniki Škrjanc

N.      5. 3.     8.00 + Milan Grden, 30.dan

10.00 + Rozalija Jeršin

Sv. maša za farane bo do prihoda novega župnika skupaj za Grosuplje in Št. Jurij.

Ob smrti Jožefe  Jeršin so namesto cvetja na grob  darovali za sv. maše in za cerkev:  vnukinja Vesna z družino, družina Belcar iz Bičja, Helena Pirnat z družino, Cvetka in Slavko Kadunc in Marija Mehle.