Prvo srečanje ob kavi

Da bi se kristjani med seboj več družili, se bolje spoznali, postajali res«bratje in sestre«, da bi postopoma prerasli v pravo občestvo, smo na predlog  nekateri članov ŽPS,  prvo nedeljo v decembru, v Št. Juriju  začeli s tako imenovanimi srečanji ob kavi. Po sveti maši, ki je bila ob osmih, smo bili vsi navzoči pri maši povabljeni v mini župnijsko dvorano, kjer nas je res čakala kava, čaj, sok in veliko slastnega peciva.  Večina, ki smo bili pri maši, smo se vabilu odzvali in se zbrali v dvorani in pred njo. Ko je tekla po grlu kava, in nas ogreval, čaj, smo bili prijetno presenečeni, ko se je med nami pojavil Miklavž, saj je bil to ravno njegov godovni dan, 6. december.  Spodbudil nas je, naj se radi družimo. Ni prišel praznik rok. Prinesel je tudi majhna darilca ter obdaroval otroke in še nekaj  odraslih ljudi. Miklavžu se tokrat ni mudilo naprej, saj je darila otrokom raznesel že ponoči, zato se je kar dolgo zadržal v pogovoru s posameznimi župljani. Pohvali je tudi gospe, ki so pripravile  dobrote za srečanje in se jim zahvalil. Verjetno si je takoj zapisal katere so bile tako pridne, da jih bo drugo leto nagradil, ko so ga tako lepo posnemale v dobrodelnosti.