Mati na obisku

Bog ne biva samo na enem kraju, ni mu potrebno potovati v drug kraj, daj je tam navzoč. Je vseobsegajoč, je vedno povsod, ni »kraja« kjer ne bi bival vsak trenutek. Tudi Marija sedaj, ko biva v nebesih, ni samo na enem kraju. Ima poveličano «telo«, telo, za duhovni svet, za nebesa, ima duhovno telo. Zato lahko posluša istočasno molitve vernikov v Afriki, na Aljaski, v Sloveniji, na Japonskem, skratka povsod. Povsod vidi naše potrebe, naše želje, ve za našo ljubezen, pa tudi za vsako kletev, sramotenje ... Bog ji dovoli, da od časa do časa v vidni podobi »stopi« na zemljo, da posebna sporočila, opozorila... Cerkev skrbno preišče vsako Marijino prikazanje. Šele, ko se zanesljivo ugotovi, da gre za resnična Marijina prikazovanja, to potrdi. Tako se je Marija prikazovala v Lurdu, Fatimi in drugod. V Fatimi, na Portugalskem se je prvič prikazala trem pastirčkom: Luciji, Jacinti in Franceku 13. maja 1917. Naročila jim je, naj šest mesecev zaporedoma, vsakega trinajstega v mesecu, pridejo v dolino, kjer so prvič videli Marijo. Zelo jim je ob teh prikazovanjih priporočala, naj ljudi spodbujajo za pokoro, molitev in spreobrnjenje. Francek in Jacinta sta, tako kot jima je povedala Marija, kmalu umrla. Lucija pa je umrla kot redovnica leta 2005, torej ne dolgo tega. Umetniki so naredili kip Marije, kot so opisali pastirčki, kakršno so jo videli. Zato ločimo »po izgledu« lurško Marijo, fatimsko Marijo... Marija, ker ima telo za večnost, je morala privzeti določeno podobo, da so jo pastirčki lahko videli, ker poveličanega bitja ne moremo videti z našimi telesnimi očmi. 12.maja 2016, bodo kip, imenovan Marija Romarica, iz Fatime pripeljali v Slovenijo. Marijina podoba iz Fatime bo obiskala večino župnij v Sloveniji vsaj za nekaj časa.

Na četrtek, 9. junija 2016, bomo milostni kip Marije Romarice iz Fatime sprejeli ob 17.30 vnaši župniji, približno ob 19.30 pa se bomo od nje poslovili. Ne gre za kip. Marijina podoba bo le znamenje, da je Marija «živa, poveličana« med nami, v naši cerkvi. Ista Marija, ki se je prikazovala pastirčkom v Fatimi, bo med nami. To bo za župnijo velik trenutek. Na ta trenutek se vsaj nekateri že pripravljamo z obhajanjem petih prvih sobot. Sledile bodo še druge oblike priprave. Pred živo Marijo bomo molili, se ji priporočali, jo prosili za določene milosti, se ji zahvaljevali, napisali svoje prošnje, želje. Zlasti skušajmo uresničiti Njena priporočila v Fatimi, da bi se spreobrnili (poboljšali) glede svoje vere, molitve, udeležbe pri maši, glede spovedi, prejema obhajila ljubezni do Boga in ljudi, da bi več in bolje molili ter delali pokoro zase, za svoje domače, za sorodnike župljane in sploh za ljudi. Naj bo mesec maj in junij do Marijinega prihoda v župniji res čas veselega pričakovanja in
resne priprave na tako odličen obisk.