nalagam novice...

v petek Leon IX., papež
v soboto Teotim, škof
v nedeljo 4. VELIKONOČNA NEDELJA – Nedelje Dobrega Pastirja

- TEDEN MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE – PROSITE GOSPODA ŽETVE:
Teden molitve za duhovne poklice (duhovništvo, redovništvo ali misijonsko poslanstvo) od 14. do 21. aprila je za Cerkev priložnost za okrepljeno molitev, da bi poklicani spoznali Božje povabilo in nanj odgovorili pritrdilno. Gospod kliče tudi po drugih ljudeh, zato pomislimo, ali je kdo v našem okolju, ki kaže znamenje Božjega klica. Odločitev mora biti vedno njegova, svobodna in osebna. Molitev Cerkve pa je priprošnja Bogu, da poklicanim da svojega Duha razločevanja, poguma in trdne vere ter vztrajnosti na poti.

Molimo vztrajno in z vero, da nam bo Nebeški Oče dal novih poklicev, ki jih Cerkev in naša škofija potrebuje.

- ŠKOFIJSKO ROMANJE DRUŽIN NA BREZJE: v soboto, 20. aprila, bo od 14h do 16h škofijsko romanje družin k Mariji Pomagaj na Brezje. Ob 14h pogovori in delavnice za starše in otroke. Ob 16h bo mašo daroval nadškof Stanislav Zore. Družine vabljene ne Brezje.

- ŽUPNIJSKO ROMANJE V MEDŽUGORJE: od 16. do 18. maja 2024, od četrtka zjutraj do sobote zvečer, bomo kot župnija ponovno poromali na milostni kraj k Mariji, kraljici miru v Medžugorje. Prijave sprejemam v župnišču. Cena prevoza in bivanja bo 160 eur.

zadnja PISNA OZNANILA:

ŽUPNIJSKI LIST št. 5 (od 31. marca do 21. aprila 2024)