nalagam novice...

V torek bo  zapovedan praznik Marijinega vnebovzetja  - VELIKI ŠMAREN.

Sv. maše bodo ob 8h in 10h.

V nedeljo, 20. avgusta, bo ob 10. uri žegnanje v Smrjanih, zato ne bo sv. maše v Št. Juriju!

Za romanja v ASSISI-in SAN GIOVANNI ROTONDO  in v  V HALL NA TIROLSKEM, je še nekaj prostih mest!

Mašni nameni ta teden:

13.8. nedelja:   ob 8.00  +Albina Hribar

ob 10.00  +Ana Mehle, obl.

14.8. ponedeljek: ob 20.00 +Angela in Rudolf Kadunc

15.8. torek: Vel. šmaren:  ob 8.00 +Jožefa Jeršin

ob 10.00 za vse žrtve revolucije

19.8. sobota:        ob 20.00 +Anton in Jera Čož, obl.   (Mala vas)

20.8. nedelja:     ob 8.00   +Marija in Jože Škulj, obl.

ob 10.00  - Smrjane:   +st. Kozlevčar, Manca Podržaj
                                                                                     in Tinka Zupančič

ORATORIJ 2017 . na FB

KRIŠTOFOVA NEDELJA 2017

Tako kot vsako leto se bomo tudi letos na Krištofovo nedeljo, 23. julija 2017, zahvaljevali za vozila, ki nam omogočajo mobilnost in za vse srečno prevožene kilometre ter z zaupanjem prosili blagoslova še za naprej. Ob tem pa ne bomo pozabili misijonarjev, ki prav tako potrebujejo vozila in delovne stroje, da bi lažje opravljali svoje poslanstvo. Zato bomo tudi letos velikodušno v zahvalo za srečno prevožene kilometre namenili svoj dar za nakup misijonskih vozil.

Vsi, ki se boste udeležili blagoslova vozil in prosil za blagoslov, boste prejeli nalepko sv. Krištofa in molitveni kartonček. Naj bo to skromna zahvala za vaš dar, ki ga boste namenili za misijonska vozila in hkrati vabilo k molitvi, ko sedete za volan.

Slovenski vozniki, zlasti tisti, ki se zatekamo k sv. Krištofu in vsi vsakoletni darovalci za vozila naših misijonarjev v akciji MIVA Slovenija, pa se ob letošnji Krištofovi nedelji še posebej veselimo. Dočakali smo okroglo, 30-letnico te dobrodelne misijonske akcije. Po njeni zaslugi so naši misijonarji rešili že mnogo človeških življenj, lajšali stiske, lakoto, poskrbeli za vzgojo in izobraževanje, za delo in pridelek, verouk in zakramente, maševali in z besedo in zgledom pričevali za neskončno Božjo ljubezen do ljudi.

V imenu vseh misijonarjev, ki so deležni te vaše pomoči, se vam iskreno zahvaljujemo za dobrotljivost in vam želimo srečno vožnjo na vseh vaših poteh. Ostanite velikodušni dobrotniki mobilnosti naših misijonarjev.

Teden družine, 19. – 25. 3.:

Letos so v središče Tedna družine postavljeni moški.

V nedeljo, 19. marca, bo pri obeh mašah blagoslov mož.

Možje, vabljeni, da prevzamete pobudo in v tem tednu vi poskrbite za večerno molitev v družini .

--------------------------------------------------------- ikona  SV JOŽEF -----------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------

V ponedeljek, 6. februarja 2017, je odšel h Gospodu   naš župnik, gospod Milan Grden,

duhovnik ljubljanske nadškofije in župnik v Št. Juriju.

Rojen je bil 16. februarja 1947 v Malih Češnjicah, župnija Šentvid pri Stični, mašniško posvečenje je prejel 29. junija 1973 v Ljubljani. Duhovniško službo je opravljal v župnijah Kočevje, Tržič, Jarše, Kranj - Zlato polje, Ljubljana - Fužine, Ljubljana - Zadobrova, Selca in  na koncu pri nas v Št. Juriju pri Grosupljem.

Pogreb je bil v ponedeljek, 8. februarja 2017 v Št. Juriju pri Grosupljem.

Rajnega duhovnika priporočamo v molitev.

"Gospod, daj mu večni pokoj. In večna luč naj mu sveti.

Naj počiva v miru. Amen."