ŽUPNIJSKA KARITAS ŠT. JURIJ

Naša Župnijskakaritas želi odkrivati ljudi v stiski ter jim nuditi pomoč.

V ta namen bo odprta pisarna v župnišču vsak drugi ponedeljek v mesecu od 18. do 19. ure.
V mesecu oktobru bo to v ponedeljek,13. oktobra 2017.

Karitas smo ljudje, ki želimo evangeljsko dobroto uresničevati z delom za dobrobit malega,  pomoči potrebnega in zapuščenega človeka. Želeli bi ogovoriti človeka, ki potrebuje prijazno besedo, ko je potrt; obiskati človeka, ki potrebuje pozornost, ko je osamljen; ponuditi vsaj kos kruha človeku, ki je lačen; se pripeljati z avtom k človeku, ki potrebuje prevoz v cerkev. Še in še bi lahko naštevali. Veseli bomo informacij in idej, ki bodo, v ohranjanju osebnega dostojanstva, pripomogle k iskanju primerne oblike pomoči za ljudi v stiski.

Posamezniki, ki potrebujete pomoč naših prostovoljcev, pa tudi tisti, ki ste pripravljeni nuditi kakršnokoli pomoč, nam povejte osebno ali nas pokličite  na telefon Župnije Št. Jurij 01/786 13 44.

Janez Šket, župnijski upravitelj, Matjaž Celarc, duhovni pomočnik ter sodelavke in sodelavci Župnijske karitas Št. Jurij vas pričakujemo.

Mladi za Karitas

Dekanijsko srečanje Karitas