Ustanovitev župnijske Karitas

KARITAS predstavlja ljubečo skrb Cerkve za ljudi v stiski. Je udejanjena krščanska ljubezen. Njen namen je uresničevati karitativno in socialno poslanstvo Cerkve, v luči Jezusovega naročila:«Pojdi in tudi ti tako delaj«.

Simbol ustanove je enakokraki križ, ki ima v vseh praznih poljih po tri stilizirane plamene, in je obenem mednarodni simbol Karitas.

Slovenska Karitas je bila ustanovljena po demokratičnih spremembah v letu 1990.

V naši župniji smo na pobudo in pod vodstvom župnika g. Milana Grdena, mesecu februarju ustanovili Župnijsko karitas, katera deluje v okviru dekanije Grosuplje. Na ustanovnem zboru smo sprejeli Statut župnijske karitas, prednostne naloge in začetni program.

Vodilo naše ŽK je pomagati človeku, ki je osamljen, ga tarejo bolezni, invalidnost ali druge življenske tegobe. (Trenutno oz. ob  ustanovitvi ne razpolagomo z denarnimi sredstvi.)

Skupino Karitas sestavlja 12  članov iz  zaselkov in vasi naše župnije.

Če ste v stiski, če rabite pomoč, se obrnite na naše sodelavce, ki vam bodo pomagali ali poiskali ustrezen odziv nanje.