Blagoslov traktorjev

Sveti Jurij ni bil kmetovalec, ampak vojak, zato je običajno upodobljen  na konju. Konj je bil do nedavna, marsikje pa je  še sedaj, izredno pomembna žival  v kmetijstvu.  Danes  konje v marsičem nadomestijo traktorji. S pomočjo traktorjev je delo hitreje in laže opravljeno. Žal pa nam črne kronike  objavljajo, da se je tu in tam zgodila nesreča  pri delu s traktorjem ali pa je bil traktor celo vzrok smrti lastnika ali delavca s traktorjem. Zato je prav, da tudi  nad ta  tako koristen pripomoček  kličemo Božji blagoslov in prosimo  Boga za varstvo pri delu z njimi.

Dan pred godom svetega Jurija, župnijskega zavetnika, smo imeli v župniji Št. Jurij blagoslov traktorjev. Najprej je bila skupna prošnja za vse, ki so pripeljali traktorje za blagoslov, da bi Bog varoval stroje in ljudi, ki z njimi upravljajo. Temu pa je sledil blagoslov vsakega traktorja  posebej s prošnjo:

NAJ BO NAD TEM TRAKTORJEM  IN VSEMI, KI BODO Z NJIM UPRAVLJALI, BOŽJE VARSTVO IN BLAGOSLOV. V IMENU OČETA + IN SINA IN SVETEGA DUHA. Amen.

Lep je bil pogled na  18 traktorjev, ki so jih lastniki pripeljali k blagoslovu na prostor pred vežicami, še lepše pa je bilo slišati lastnike traktorjev ki so lepo  sodelovali  med molitvijo.